Mezinárodní energetické fórum

MEZINÁRODNÍ ENERGETICKÉ FÓRUM Registrace Program Přidat do kalendáře Společenský večer 21.3.2017 Čeština Switch to english

Řečníci

Martin Dvořák

Martin Dvořák

Strategy & Regulation, Dial Telecom, a. s.

Martin Dvořák je konzultantem v oblasti korporátní strategie specializovaným na telekomunikační trh. Je viceprezidentem Výboru nezávislého ICT průmyslu zaměřeného na rozvoj sítí nové generace a zdravého konkurenčního prostředí v telekomunikacích.  V rámci společnosti Dial Telecom působí jako poradce vedení v oblasti firemní strategie, restrukturalizací a regulatorních záležitostí.
Dříve působil na manažerských pozicích ve společnostech jako Telefónica O2 ČR, WorldCom nebo Český Telecom v oblastech Business Developmentu a Procurementu.
Je držitelem titulu MBA z tokijské Hitotsubashi univerzity v oboru mezinárodní korporátní strategie.


Lars Lagerkvist

Lars Lagerkvist

Regionální koordinátor, Senior Vice President, E.ON SE

Pan Lars Lagerkvist se připojil ke skupině E.ON v roce 1993 jako absolvent-stážista. Pan Lars převážně pracoval v oddělení prodej a marketing, nebo jako generální manažer. V roce 1999 vstoupil do představenstva Swedish Energy Trading operations, kde byl zodpovědný za vnější obchodní styk. V roce 2001 opustil skupinu E.ON a přestěhovala se do Curychu, aby vedl JV mezi společností Atel a Norwegian player. V roce 2003 se vrátil do společnosti E.ON a byl na několika vedoucích pozicích. Od roku 2013 působí jako Senior Vice Prezident Business Excellence.

Richard Pieger

Richard Pieger

Vedoucí úseku Rozvoj společnosti, VSE Holding

Ing. Richard Pieger pôsobí v skupine VSE/innogy od roku 2005, a to na rôznych pozíciách v oblasti strategického plánovania a rozvoja spoločnosti. V období 2009-2013 pracoval aj v rámci sesterských spoločností v Nemecku a Českej republike. Okrem funkcie vedúceho úseku Rozvoj spoločnosti vo Východoslovenskej energetike Holding, a.s., je ako konateľ zodpovedný aj za spoločnosť innogy Solutions, s.r.o. zameranú na rozvoj energetických služieb na Slovensku.

Tomáš Novotný

Tomáš Novotný

náměstek ministra průmyslu a obchodu pro Sekci fondů EU, VaVaI a investičních pobídek

JUDr. Ing. Tomáš Novotný, Ph.D. je absolventem VŠE v Praze, Fakulty mezinárodních vztahů,
promoval na Právnické fakultě UK v Praze se zaměřením na právo Evropských společenství. Doktorandské studium na VŠE ukončil v oboru Evropského studia.
V únoru 2014 byl jmenován náměstkem ministra průmyslu a obchodu. Od roku 2009 zastával post ředitele ROP Střední Čechy. V letech 2006 až 2008 byl ředitelem Sekce pro čerpání fondů EU a zástupcem náměstka generálního ředitele spol. Technoexport, a.s. V období 2002 až 2006 byl náměstkem ministra a sekčním ředitelem zahraničních vazeb na MŽP. Od roku 2000 do 2002 byl náměstkem ředitele Státního fondu životního prostředí a ředitelem implementační agentury. Mezi lety 1998 a 2000 působil jako expert IPB pro EU. V letech 1997 až 1998 byl tajemníkem organizačního výboru PSP ČR.

Vladimír Kešjar

Vladimír Kešjar

předseda, Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb

Ing. Vladimír Kešjar je súčasný predseda Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb. Absolvoval štúdium na Slovenskej vysokej škole technickej, dnešná Slovenská technická univerzita v Bratislave.
Pred nastúpením do funkcie predsedu bol v čase od 24.5.2013 do 31.12.2013 podpredsedom Telekomunikačného úradu SR. Pred rokom 1993 pôsobil najskôr na univerzite a neskôr v manažérskych pozíciách v Afrike, z toho dva roky v dcérskej telekomunikačnej spoločnosti Siemens. Od roku 2004 bol konateľom finančno-investičnej spoločnosti EUFINEX, v rokoch 2001 – 2004 generálnym riaditeľom poisťovne Amslico AIG Life a v rokoch 1993 – 2000 riaditeľom telekomunikačnej divízie v spoločnosti Siemens. Členom predstavenstva Americkej obchodnej komory bol 3 roky a 1 rok pôsobil vo finančnej komisii Centra pre strategické a medzinárodné štúdie.

Miroslav Řezníček

Miroslav Řezníček

předseda představenstva, ČD – Telematika a. s., Česká republika

Absolvoval ČVUT, Fakultu strojní v Praze, a své technické vzdělání doplnil v oblasti ekonomie a řízení na University of Chicago ve Spojených státech, kde získal titul MBA.

Od počátku 90. let se pohybuje ve sféře telekomunikací a informačních technologií. Svoji profesní kariéru začal v oblasti finančních analýz, kde se mimo jiné podílel na přípravě financování prvního telekomunikačního projektu – digitální překryvná síť. Na konci 90. let řídil proces vyjednávání propojovacích dohod mezi SPT Telecom a nově vzniklými mobilními operátory. Podílel se i na přípravě legislativního rámce v období počátku liberalizace telekomunikačního trhu. Ve spolupráci s ICT Unií (APVTS) stál při vzniku regulatorních opatření trhu a při rozvoji velkoobchodních ICT služeb.

Během své působnosti v telekomunikačních společnostech zastával vysoké manažerské pozice. V SPT Telecom (nyní O2 Czech Republic a.s.) prošel různými technickými i ekonomickými úseky, řídící pozice zastával po dobu pěti let také u alternativního operátora Contactel. V roce 2005 využil příležitost pracovat pro ČEZ Group v Bulharsku, kde byl zodpovědný za řízení regulačních záležitostí společnosti. Od roku 2006 působil na pozici generálního ředitele obchodního zastoupení americké společnosti DELL na Slovensku. Dva roky byl ředitelem po Českou republiku u společnosti Asseco Central Europe, která poskytuje IT řešení v rámci různých segmentů trhu.
Do společnosti ČD - Telematika přišel ze společnosti INDRA Czech Republic z pozice ředitele pro rozvoj obchodu pro střední a východní Evropu, a tím se vrátil do oblíbených telekomunikací, ve kterých během své profesní praxe načerpal mnoho zkušeností.


Tanja Vainio

Tanja Vainio

Country Managing Director, ABB s. r. o.

Tanja Vainio je Country Managing Director pro ABB Česká republika od roku 2016. Tanja je inspirující a okouzlující obchodní lídr s 19 lety zkušeností a má elán pro udržitelné výsledky s vášní pro lidi a technologie. Zastávala různé vedoucí pozice napříč celého hodnotového řetězce ABB. Byla technologickým průkopnickým lídrem, působila v oblasti provozu, řízení dodavatelského řetězce, servisu, prodeje a obecného managementu. Tanja prokázala schopnost vést týmy v lokálním i globální multi-kulturním prostředí, jelikož žila a pracovala v 7 různých zemích. Má jedinečnou kombinaci odborných znalostí napříč průmyslovým odvětvím od ropy a zemního plynu až po automobilový průmysl nebo potravinářský průmysl. Znalosti kompletních řešení, služeb a digitálních nabídek úzce spojených s průmyslem, dopravou, zákazníky a partnery.

Ignacio Garcia Alves

Ignacio Garcia Alves

CEO, Arthur D. Little

Ignacio García Alves je výkonný ředitel společnosti Arthur D. Little v kanceláři v Bruselu. Ignacio se zaměřuje na formulování strategie pro high-tech společnosti a síťová odvětví (telekomunikace, doprava a veřejné služby) v rychle se měnících nebo nejistých prostředí. Dalšími oblastmi odbornosti jsou růstové strategie, strategický marketing, transakční služby a integrace po fúzi. Ignacio je držitelem titulu MSc (s vyznamenáním) v elektrotechnice z Technické univerzity v Delftu (Nizozemsko) a EMIM (s vyznamenáním) - European Masters in Management - od ESCP Europe (Evropská škola managementu) v Oxford, Madridu a Paříži.

Hans-Josef Zimmer

Hans-Josef Zimmer

člen představenstva a technický ředitel, EnBW Energie Baden-Württenberg AG

Hans-Josef Zimmer, se narodil v Merzig / Saar v roce 1958. Studoval strojírenství se zaměřením na technologie vytápění na RWTH Aachen University. Poté pracoval jako vědecký pracovník v Ústavu pro rozvoj reaktoru v Kernforschungszentrum Karlsruhe od 1986 až do jeho doktorátu v roce 1989 na TH Karlsruhe. Poté pracoval pro bývalou Badenwerk AG v jaderném oddělení elektrárny do roku 1997 s hlavním zaměřením na plánování, bezpečnostní analýzy a projektové řízení. Od roku 1993 do roku 1994 pracoval pro Electric Power Research Institute (EPRI) v Palo Alto, USA.

V roce 1998 přešel do Philippsburgské jaderné elektrárny, kterou převzal v roce 2000. V roce 2003, byl pan Zimmer jmenován výkonným ředitelem EnBW Kernkraft GmbH (EnKK) a v roce 2004 jeho předsedou. Ve stejné době byl členem správní rady EnBW Kraftwerke AG od roku 2004, než byl jmenován technickým ředitelem správní rady EnBW Energie Bade-Württemberg-Württemberg AG v říjnu 2007. Od července 2010 do prosince 2011 byl pan Zimmer generální ředitel EnBW Energie Bade-Württemberg AG, od ledna 2012 působí jako člen Výkonné rady EnBW Energie Bade-Württemberg AG jako Chief Technical Officer


Alena Vitásková

Alena Vitásková

předsedkyně, Energetický regulační úřad

Ing. Alena Vitásková je předsedkyní Energetického regulačního úřadu od 1. srpna 2011. Značnou část své profesní kariéry pracovala na manažerských pozicích v oblasti plynárenství a energetiky. Alena Vitásková působila na funkci generální ředitelky a místopředsedkyně představenstva v Severomoravské plynárenské, jako předsedkyně představenstva a generální ředitelka společnosti RWE Transgas a také působila ve funkci předsedkyně představenstva Pražské teplárenské. Byla prezidentkou Klubu plynárenských podnikatelů České republiky

Zdeněk Židek

Zdeněk Židek

generální ředitel a jednatel, OMEXOM GA Energo s. r. o.

Zdeněk Židek se narodil v roce 1967 v Plzni.
Celý profesní život se věnuje energetice. Po roce 1990 působil v zahraničí ve společnosti SAG na pozici projekt manažera, později - v roce 1993 - spoluzakládá společnost REKS Plzeň s.r.o., která se v roce 2009 transformuje na GA Energo technik. V srpnu 2015 se společnost stává součástí světové sítě Vinci Energies a na trhu vystupuje pod názvem OMEXOM GA Energo s.r.o. Zdeněk Židek společnost doposud vede a je jejím spolumajitelem.

Juraj Krajcár

Juraj Krajcár

předseda představenstva, ZSE Energia a.s.

Absolvoval Univerzitu Komenského v Bratislave. V energetickom sektore pôsobí od roku 2009. Svoju kariéru začal v spoločnosti ADS Advertising, neskôr zastával obchodné manažérske pozície v spoločnostiach Heineken Slovensko a GE Capital Leasing. Pred prechodom do odvetvia energetiky zodpovedal za úsek predaja a marketingu rezidenčným zákazníkom v spoločnosti Slovak Telekom. Tu nadobudol bohaté skúsenosti z oblasti predaja a manažmentu predajných kanálov.
Funkciu predsedu predstavenstva spoločnosti ZSE Energia, a.s. zastáva od roku 2011. V spoločnosti zároveň pôsobí ako riaditeľ obchodu zodpovedného za predaj a nákup elektriny, marketing a tvorbu cien i ako člen predstavenstva materskej spoločnosti Západoslovenská energetika, a.s.

Radovan Vargic

Radovan Vargic

Head of Innovations, Orange Slovensko a.s.,

Radovan Vargic vyštudoval geografické informačné systémy na banskobystrickej Univerzite Mateja Bela. Podstatnú časť svojej profesionálnej kariéry venoval spoločnosti Orange.
Od novembra 2010 až po súčasnosť zastáva pozíciu manažéra pre rozvoj nových služieb Orangeu. Takmer 9 rokov ho zamestnával marketing, pracoval ako manažér pre produkty a servis.
V rokoch 1998 až 2001 si vyskúšal oblasť vývoja aplikácií. Skúsenosti a poznatky s telco operátormi čerpal na trojtýždňovom workshope v Tokiu. V minulosti bol tiež konzultantom špecializovanej Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo OSN, pracoval aj ako softvérový vývojár pre VÚB.

Pavel Bárdoš

Pavel Bárdoš

ředitel divize Strategie a rozvoj podnikání, SSE, a. s.

Pavel Bárdoš posledných 5 rokov pracuje pre SSE, a.s., je zodpovedný za oblasť stratégie a rozvoja podnikania.
Okrem toho má v portfóliu oblasť regulácie a zastrešuje aj prevádzku výrobných zdrojov vo vlastníctve SSE,a.s.
Má viac ako 20 rokov skúseností z rôznych oblastí energetiky
Pred SSE,a.s. pôsobil v konzultačných firmách Arthur Andersen (SK/CZ) a PwC (Canada)

Michal Fišer

Michal Fišer

Předseda představenstva a generální ředitel, Operátor ICT, a.s.

Michal Fišer je generálním ředitelem městské společnosti Operátor ICT, která plní úlohu servisní organizace Hl. města Prahy pro oblast komunikačních a informačních technologií. Operátor ICT se plně angažuje v oblasti dopravního odbavování (provoz systému čipových karet Lítačka, příprava nového multikanálového odbavovacího systému), zpracování IT projektů (datové centrum, optické sítě, service desk) nebo rozvoji chytrých řešení v rámci konceptu Smart Cities.

Michal Fišer dříve působil v poradenské praxi společností PwC a Deloitte, a to především v oblasti ekonomického a finančního řízení a zvyšování výkonnosti ve výrobních firmách.
V minulosti pracoval také pro Plzeňský Prazdroj nebo České Aerolinie.


Ivo Slavotínek

Ivo Slavotínek

předseda Asociace poskytovatelů energetických služeb ČR (APES)

Vystudoval obor ekonomika a řízení energetiky na Fakultě elektrotechnické ČVUT Praha.
Profesní kariéru zahájil ve Výzkumném ústavu palivoenergetického komplexu (VUPEK). Energeticky úspornými projekty se poprvé zabýval v SEVEn o.p.s., kdy jeho hlavní náplní práce bylo uvedení metody EPC na český trh.  V roce 1993 se stal spoluzakladatelem první společnosti energetických služeb (EPS ČR s.r.o.) aplikující metodu EPC na domácím trhu. Během svého působení v EPS ČR významně ovlivnil vývoj trhu s energetickými službami v ČR.
Od roku 2006 je předsedou představenstva a ředitelem společnosti ENESA a.s., která je jedním z největších českých poskytovatelů energetických služeb.
Je zakládajícím členem a předsedou Asociace energetických manažerů. Svou činností v APES přispívá k vytváření pravidel a rozvoji domácího trhu energetických služeb s garantovaným výsledkem.
Za dobu svého působení v energetice zejména v oblasti energetické efektivnosti pracoval na řadě mezinárodních projektů a rozvoji trhů energetických služeb v několika zemích.

Radek Lucký

Radek Lucký

jednatel, E.ON Česká republika

Radek Lucky vystudoval Báňskou universitu, hornicko-.geologickou fakultu. Od roku 1988 působil jako vedoucí výzkumu ve společnosti Czech Gas Company. Od roku 1994 působil jako asistent ředitele prodeje a marketingu, jako marketingový ředitel a jako obchodní ředitel ve společnosti Transgas. Od roku 2002 byl nezávislým konzultantem a členem představenstva v Jihočeské plynárenské, a.s. Od roku 2005 působil jako místopředseda představenstva E.ON Energie, a.s a později byl členem představenstva KKCG Oil&Gas. Od roku 2008 byl místopředsedou představenstva MND Gas Storage a.s. a od roku 2012 je jednatelem ve společnosti E.ON Česká republika, s.r.o. Mluví plynule anglicky, česky, rusky, ovládá též pasivně německý jazyk.

Maroš Šefčovič

Maroš Šefčovič

místopředseda EK pro Energetiku, Evropská komise

Maroš Šefčovič (narozen v roce 1966) je slovenský diplomat a od 1. listopadu 2014 místopředseda Evropské komise a komisař pro energetickou unii v Evropské komisi.  V této funkci vede projektový tým v rámci komise, která se skládá ze 14 komisařů. V roce 2014 byl zvolen poslancem Evropského parlamentu. V letech 2010 - 2014 byl místopředsedou Evropské komise, odpovědný za interinstitucionální vztahy a administrativu. V letech 2009-2010 byl evropský komisař pro vzdělávání, odbornou přípravu, kulturu a mládež. Od roku 2004 do roku 2009 působil jako stálý představitel Slovenské republiky v Evropské unii. Jako diplomat působil mezi lety 1992 a 2004 v Zimbabwe a Kanadě nebo jako velvyslanec v Izraeli.

 

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě a Moskevský státní institut pro zahraniční vztahy. Má titul doktor práv a vlastní doktorát z evropského práva z Univerzity Komenského na právnické fakultě v Bratislavě. Studoval také na Stanford University v USA. Nedávno také vydal knihu o jeho prvním mandátu místopředsedy nazvaném `Urychlit EU vpřed - Přímá jednání s Marošem Šefčovičem` (John Harper Publishing, London 2014).


Thomas Merker

Thomas Merker

místopředseda představenstva a CFO, innogy Česká republika a. s

Thomas Merker je místopředsedou představenstva a finanční ředitel ve společnosti Innogy Česká republika. Studoval makroekonomii na různých univerzitách v Německu a ve Francii. V roce 2000 Thomas nastoupil do skupiny RWE a zastával různé vedoucí pozice v controlingu, strategii a M & A v České republice a Německu. V roce 2006 byl jmenován do představenstva RWE GasNet, největšího distributora zemního plynu v České republice. Kromě jeho role v Innogy Česká republika, je Thomas také členem představenstva Innogy Grid Holding a člen dozorčí rady ve společnosti Východoslovenská distribučná, a.s. (SK).

Pavel Cyrani

Pavel Cyrani

ředitel divize obchod a člen představenstva, ČEZ a.s.

Ing. Pavel Cyrani, MBA je členem představenstva a ředitelem divize obchod společnosti ČEZ, a.s.. Před vstupem do představenstva společnosti ČEZ, a.s. v roce 2011 pracoval v rámci Skupiny ČEZ jako ředitel útvaru Asset Management a ředitel útvaru Plánování a controlling. Ing. Pavel Cyrani, MBA je členem představenstva EURELECTRIC, členem poradního výboru Mezinárodní energetické agentury a členem energetického výboru Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Roman Knap

Roman Knap

generální ředitel, SAP ČR

Roman Knap je generálním ředitelem SAP ČR od roku 2014. V čele české pobočky společnosti SAP usiluje především o posílení její pozice na trhu jako moderní cloudové firmy, technologického inovátora a spolehlivého partnera českých firem. Pečuje také o firemní kulturu a atmosféru uvnitř společnosti, své kolegy rád bere na nevšední teambuildingové akce. Baví ho kombinovat svět korporací s přístupem mladých start-up firem. V SAP působí již od roku 2008, v letech 2012 až 2014 zastával mimo jiné pozici generálního ředitele SAP Slovensko. Před příchodem do SAP pracoval ve společnostech Oracle nebo KPMG Consulting.
Roman vyrůstal v Paříži, možná i proto má tolik rád kavárny s autentickou atmosférou a inspirujícím výhledem, takhle si představuje i ideální kancelář. Při své práci vždy přemýšlí, jak se dá udělat jinak, netradičně, kreativně. Šeď a stereotyp do svého života nepustí.
Ve volném čase rád běhá, hraje golf, boxuje a vaří. Má také rád moderní umění, inspirují ho obrazy Michala Singera, ve kterých vidí originální pohled na svět. Sám rád maluje obrazy podle reálné předlohy, ať už je to výhled na krajinu nebo exprese momentu, který ho zrovna zaujme. Po cestě do práce mu v autě hraje jeho oblíbená hudba, energií ho nabíjí především hard rock a heavy metal. Večer si při sklence šampaňského rád poslechne i jazz.


© 2017 ADL | Všechna práva vyhrazenaDesign SELA | Kód Kuba Janša